Zawory kulowe a ogrzewanie

Grzejniki elektryczne są stosowane zarówno w mieszkaniach, jak i w domach jednorodzinnych czy innych obiektach. Zadaniem tych urządzeń jest szybkie ogrzanie pomieszczenia. W sprzedaży jest mnóstwo modeli grzejników elektrycznych, które różnią się między sobą zarówno wyglądem, jak i sposobem działania. Zdecydowanie najpopularniejsze są grzejniki konwekcyjne, w których powietrze ogrzewane jest wewnątrz urządzenia, a następnie dzięki cyrkulacji powietrza unosi się do góry.

Nieco inaczej działają grzejniki elektryczne radiacyjne. Cechują się one niższymi kosztami eksploatacji, a wytworzone przez nie ciepło jest oddawane przez całą powierzchnię grzejnika bezpośrednio do osób znajdujących się w pomieszczeniu. Znakomicie sprawdzają się one w wysokich pomieszczeniach, ponieważ zapewniają mniejsze straty energii. Niestety są dość drogie. Do tego rodzaju urządzeń zaliczane są grzejniki olejowe, w których źródłem ciepła jest nagrzany olej. Są one energooszczędne i łatwe w obsłudze.

W sprzedaży są także grzejniki elektryczne ceramiczne, termowentylatory nazywane też farelkami oraz grzejniki na podczerwień. Bez względu na rodzaj grzejnika zawsze należy sprawdzić czy jego moc jest wystarczająca do ogrzania danego pomieszczenia. Warto zapytać o to fachowca w sklepie, ponieważ zależy ona od oczekiwanej temperatury w pokoju, ilości oraz rodzaju okien, a także rodzaju i grubości ścian, podłogi czy stropu. Do wyboru są również grzejniki stacjonarne do powieszenia na ścianę oraz przenośne, które można stosować w różnych pomieszczeniach.