Kupując nowe grzejniki pamiętaj o zaworach

Kupując nowe grzejniki do swojego biura, domu lub mieszkania, musimy podjąć bardzo trudną decyzję. Na jaki model się zdecydować, jaką wielkość powinien mieć grzejnik oraz z jakich materiałów być wykonany. Od pewnego czasu na rynku dostępne są grzejniki aluminiowe. To nowość w sprzedaży, która jednak z roku na rok, zaczyna się cieszyć coraz to większą popularnością. Co się na nią składa?

Jest kila czynników. Pierwszy z nich to zdecydowanie niska waga. Każdy grzejnik waży nawet o 20 kg mniej, niż jego stalowy odpowiednik. Ma to bardzo duże znaczenie wtedy, kiedy chcemy zainstalować grzejniki aluminiowe na ściankach działowych. Duży ciężar grzejników stalowych do tej pory nie pozwalał na taki montaż. Inna niewątpliwa zaleta, jaką posiadają grzejniki aluminiowe to szybkość nagrzewania się.

Jeżeli do tej pory musiałeś czekać kilkadziesiąt minut, aż twoje stare grzejniki zaczną być ciepłe, to grzejnik aluminiowy staje się takim już w kilka minut od włączenia ogrzewania. Oczywiście to nie wszystkie zalety. Pozostałe z nich to prosty montaż, który może być wykonany przez jedną osobę.